Banovi, Multihunteri i Kazne

Ko je Multihunter?
Multihunter (skraćeno MH) je član Travian Team-a koji volontira na serveru. Njegov posao je pronalaženje igrača koji krše Pravila igre. Multihunter takve igrače može banovati (isključiti iz igre na određeni period) i kazniti. Multihunteri takođe mogu i odgovarati na pitanja/dati savet vezano za Pravila igre.

Kako mogu pronaći i/ili kontaktirati Multihuntera?
Multihunter ima korisnički nalog na serveru na kojem radi s jednim selom. To selo uvek je smešteno na koordinatama (1|0) na karti. Kontaktirajte ga slanjem poruke na ime "Multihunter".

Multihunter me banovao, šta da radim?
Pošaljite IGM poruku Multihunteru. Budite smireni i ljubazni, neka Vam objasni razloge bana i pokušajte problem u saradnji s Multihunterom otkloniti u najkraćem roku.
Zapamtite da Multihuntera možete kontaktirati samo i isključivo putem IGM poruke – pisanje o banu na javni forum neće pomoći u rešavanju Vašeg problema niti će Vam na taj način ban biti skinut. Takođe zapamtite da prvenstveno o Vama i Vašoj komunikaciji s Multihunterom zavisi koliko dugo će ban trajati.

Poslao sam poruku Multihunteru i nije mi se javio – šta da radim?
Molimo budite strpljivi. Multihunteri su volonteri koji imaju stvarni život poput Vas – rade, studiraju, idu u školu itd. Želja im je na svaku poruku odgovoriti u roku od 48 sati. Slanjem 20 poruka u sat vremena vezano za Vašu blokadu neće ubrzati rad Multihuntera, samo će mu dodatno napuniti inbox. Ne dobijete li odgovor u roku od 48 sati pošaljite još jednu poruku ili kontaktirajte Administratora putem javnog foruma.

Ne slažem se sa banom/kaznom. Šta mogu napraviti?
O razlozima bana/kazni pokušajte mirno razgovarati s Multihunterom koji Vas je banovao te razjasniti sve nejasnoće. Ukoliko s dotičnim Multihunterom ne možete rešiti problem, kontaktirajte Glavnog Multihuntera putem foruma ili pošaljite e-mail Administratoru na admin@travian.rs.

Koliko Multihuntera radi na jednom serveru?
Na svakom serveru rade barem 2 Multihuntera. Na nekim serverima i više – 3 ili 4. Nastojimo svaki server pokriti što većim brojem Multihuntera radi povećanja učinkovitosti.

Kakve su kazne za kršenja Pravila igre?
Kazne se mogu sastojati od dole navednih mera, no nisu ograničene isključivo na njih:

• delimično ili potpuno brisanje stanovništva (nivo zgrada ili polja resursa),
  • brisanje sela,
  • pražnjenje skladišta/žitnice,
  • delimično ili potpuno brisanje vojske,
  • brisanje saveza,
  • brisanje korisničkog naloga ili trajna zabrana pristupa nalozima.

Prekršio sam pravila – kakvu ću kaznu dobiti?
Nemoguće je dati odgovor na ovo pitanje jer se svaki slučaj rešava posebno. Standardne kazne propisane su od strane autora igre i po njima se Multihunteri ravnaju kod odlučivanja, ali svaki slučaj je drugačiji i konačna kazna može znatno odstupati od sugerirane iz mnogo razloga. Imajte na umu da će Multihunteri uvek nastojati da Vaša kazna bude veća od koristi koju ste kršenjem Pravila igre stekli.

Bio sam banovan tri dana. Sada je sve u redu, ali šta je sa mojim Plus računom i uplaćenim zlatom koje je tri dana propadalo?
Nijedan igrač nema pravo tražiti nadoknadu ili isplatu za izgubljeno vreme na Plus/Gold računima u toku trajanja bana.

Ja trošim strašno puno zlata – valjda bi moje poruke trebale imati prioritet pred ostalim porukama i biti brže rešene?
Plus/Gold igrači nemaju nikakve privilegije u odnosu na igrače koji ne kupuju zlato ni u igri (po pitanju Pravila igre) ni u komunikaciji s Multihunterima/trajanju bana/izricanju kazne za prekršaj.

Написале: Fabs и Tullia; Превео: floosh