U zelji da se popravi kvalitet igre na nashim serverima u nekoj buducnosti, hocu da podelim s novim igrachima sledeca uputstva iz online Travijan priruchnika Peter Young-a:

"Mnogo igracha izgleda misli da je travijan miroljubiva igrica. Da ako gledash svoja posla, trebalo bi da ti dopuste da se razvijash neometano. Ali u svojoj sushtini, Travijan je prava ratna igra.

To je igra koja se igra ne samo od strane pojedinca, nego i od grupe igracha koji se udruzuju da bi zajedno napali druge igrache. Prvi i osnovni zakon koji treba da shvatite je:
normalno je napadati druge i biti napadan takodje.

Ne trebas biti uvredjen niti primati lichno ako te neko napadne (bolje recheno KAD te neko napadne). Profesionalni igrachi imaju NElichan odnos prema igri, kao prema poslu.

Koliko chesto ste chuli igrache kako vichu 'zashto si me napao? da li sam neshto loshe uchinio? shta sam ti ja kriv? hocesh li prestati da me napadash!'
Ako shvatite Travijan kao ratnu igru, razumecete napadanje samo kao deo nje - igre.

Zapitajte se par pitanja:

Mislite li da je pljachkanje i kradja resursa neshto loshe?
Mislite li da trebate napadati samo neaktivne igrache?
Imate li milosti za slabe?
Osecate li krivicu posle unishtavanja nekog sela?
Da li prestajete sa napadim zato shto vas igrach preklinje?

Neki igrachi ce odgovoriti 'DA' na sva pitanja, ali pravi odgovor je 'Ne, ni najmanje'.

Ne pokushavajte biti dobrice. Dobrice ostaju poslednji.Ne mozete biti dobrica i top igrach u isto vreme.
Dobrica se naravno odnosi na ulogu u igri. Jedino gde treba biti dobrica je - prema igrachima u svom savezu.
Uvek, ali uvek u igri i komunikaciji zadrzite pristojan i prijatan ton razgovora.

Usvojite ovu psihologiju napadanja, spremite se za rat i prestanite igrati simcity."

Dodala bih samo:
Ne napadajte slabe samo zato shto su slabi, ili zato shto mislite da su slabi. Tu se mozete neprijatno iznenaditi. Ali ako u ostvarenju cilja morate napasti slabog uradite to bez milosti.

Ovo je namenjeno potpuno novim igrachima, onima koji josh nisu zatrovani idejom da moraju ganjati kroz 5 narednih servera igracha koji im je ubio pacova. Prebolite pacova!

Написао: Peter Young
Превела и прилагодила: alert.mache