Приказ резултата 1 до 1 од 1

Тема: ЧПП - Аукције

Корисник
    Члан од
    26.05.2009
    Локација
    Нови Сад
    Одговори
    810

Подразумевано ЧПП - Аукције

Шта су аукције?
    Аукције су систем преко којег играчи могу да продају и купује предмете за хероја у замену за сребро (или сребрњаке - зависи како их ко зове). Као и у правим аукцијама, предмет ће купити онај играч који понуди највише сребра.

Која је почетна цена предмета на аукцији?
    1 сребро за потрошне, тј. 100 сребра за трајне предмете.

Поставио сам свој предмет на аукцију. Како да повећам цену тако да ми буде већа од 1 тј. 100 сребра?
    Ви не можете утицати на цену предмета који Ви продајете. Уместо Вас, то ће учинити играчи који се буду наметали око цене за куповину предмета. Праве борбе за куповину предмета су најчешће најактивније у последњих 10 минута важења аукције, тако да се немојте бринути ако пола сата-сат пре краја аукције цена за Ваш предмет и даље буде 1 сребро.

Да ли могу да повучем свој предмет с аукције?
    Да до тренутка док неко не да понуду на Вашој аукцији.

Да ли могу да дајем понуде за свој предмет?
    Не. Самим тим, своје понуде не можете ни да видите у језичку "Купи".

Видео сам понуду за предмет који ми је потребан на аукцији. Изгледало је као да је максимална понуда за предмет 50 сребра, а да је понуду дао одређени играч с именом A. Лицитирао сам 51 сребро. Међутим чим сам потврдио лицитацију, максимална понуда се повећала на 51 сребро, а играч A је опет био први. Истовремено, црвеним словима ми је исписано да ми је понуда надмашена. Понудио сам 52 сребра, али опет се догодило исто, само што је овај пут играч A нудио 52 сребра. Зашто је то тако? Не могуће је да све време надгледа ту једну аукцију! Да ли играч А користи скрипте? Треба ли да га пријавим мултихантеру?
    Не и не - играч A не користи скрипте нити га је потребно за било шта пиријављивати мултихантеру. Систем аукција ради на следећи начин:

Почетна цена предмета је 1 сребро.
    Играч А поставља понуду у износу од 60 сребра. Међутим, приказана максимална понуда ће остати 1 сребро.Тада долази неки играч Б. Рецимо да нуди 40 сребра. У том тренутнку, максимална понуда ће бити 40 сребра, али максималну понуду ће драти играч A, а не играч Б.
    Зашто?
    Зато што када поставите понуду на аукцију, систем ће увек гледати да Вам буде узето што мање сребра. Тако да ако поставите понуду од 60 сребра не мора да значи да ћете толико и платити; Ви ћете платити можда 40, можда 50, али не више од 60 сребра. Количина сребра коју ћете Ви дати зависи само од максималних понуда које поставе други играчи. У примеру горе видимо да је играч Б понудио 40 сребра. Међутим, како је играч А понудио 60, систем аутоматски повећава најмању могућу количину сребра коју играч А треба да плати на тј. на максималан број сребра мање понуде, што је у овом случају 40.

Дакле када имамо све ово у виду, видимо да је потребно да понудите више од 60 сребра да би преузели понуду од играча А.

Поставио сам понуду, међутим када сам то урадио, време аукције се повећало за 5 минута. Да ли је то баг?
    Није. Време важења аукције се продужава када неки играч лицитира унутар последњих 5 минута трајања аукције.

"150 / 300" - то видим у горњем-левом углу прозора с аукцијома. Шта то означава? Да ли је 300 максималан број сребра који у том тренутку могу да имам?
    Не. То 300 означава укупан број Вашег сребра, док лева вредност показује количину сребра коју имате не рачунајући сребро којим тренутно учествујете на аукцијама.

Да ли се од укупне количине ресурса за добијање вредности левог дела одузима максимална понуда коју сам дао или тренутна количина сировина која је актуелна?
    Гледа се Ваша максимална понуда тј. вредност коју сте унели приликом учешћа на аукцији.

Како да пратим аукцију предмета који продајем/купујем?
    Када одете у прозор с аукцијама, кликние на језичак "Понуде". Одатле имате врло добар преглед на све актуелне аукције с којима сте повезани као и извештаје с претходних.

Да ли аукцију могу да прилагодим тако да на њој могу да учествују само чланови мог савеза?
    Не. Такође није могуће ни послати неком предмет без да претходно одржите аукцију.

После колико времена се доставља сребро и купљени предмет?
    Одмах по завршетку аукције.

Шта да урадим уколико имам још питања у вези аукција?
    Погледајте на Травиан одговорима, првенствено одговор о аукцијама, о томе како раде и о томе како их пратити. Такође можете да покушате да претражите форум. Ако сте испробали све наведено и и даље не можете да пронађете одговор, пошаљите поруку с питањем на support@travian.rs. Одговор ћете добити у року од 24 часа.

написао: Jovan NS | За прослеђивање ЧПП-а | Latinica

Сличне теме

1. Аукције - пребацивање сребра
    By Nikola in forum Обавештења
    Одговора: 0
    Последња порука: 07.08.2012, 17:59

Правила писања

• Не можете да отварате нове теме
  • Не можете да одговарате
  • Не можете да остављате прилоге
  • Не можете да уредите сопствене одговоре
  •