Страница 1 од 2 12 ПоследњеПоследње
Приказ резултата 1 до 10 од 17

Тема: Izucavanje naprednijih jedinica.Ima li svrhe?

Подразумевано Izucavanje naprednijih jedinica.Ima li svrhe?

E ovako:Zanima me koja je svrha izucavanje naprednijih jedinica ukoliko za istu kolicinu resursa mozemo napraviti veci broj slabijih jedinica koje ce po odbrani,napadu,potrosnji zita,pljackanju biti jednake..Primer:(posto ja igram sa Rimljanima kod kojih su jedinice skuplje tako da cu o njima samo govoriti) napravicu 3 legionara i to ce me kostati 1200 resursa,zajedno ce imati napad 120 i odbranu 105/150 i nosice 150 sirovina za 5 polja/sat.Pitanje je zasto bih ja izucavao imperijalca ili imperatovu konjicu (koji su predvidjeni kao pljackaske jedinice Rimljana) ako ce mi za to trebati izucavanje Akademije 5 Kovacnice oruzija 1 ili Akademija 5 stala 5 kovacnica oruzija 3(za imp.konj.) i naravno pored ovih gradjevina moracu da platim skupo izucavanje.A da vidimo sta cu dobiti za te pare(rese):Imperijalac 600 resa kosta znaci za onih 1200 dobijam 2 imperijalca sa snagom napad 140 i odbrana 80/50 i 100 sirovina nose sto je slabije kad se sabere od ona 3 legionara(imperijalci su samo 1polje/sat brzi od legionara).Imperatova konjica 1400 ce me kostati jedan.Trosice 3 zita,imace snagu 120 napad i 65/50 odbrana i nosice 100 sirovina s tim sto ce za duplo krace vreme od imperijalca i legionara doneti tih 100 sirovina tako da ce moci za priblizno isto vreme da donese 200 sirovina.Nece mi biti nista bolji od ona 3 legionara...(i kostace me citavo bogatstvo dok ga ne izucim).
    Pa recite mi,ima li razloga da ja izucavam jace jedinice ako ce mi donostiti isto resa i imati istu snagu kao sadasnje(legionari).Mislim da je to uzalud bacanje resursa i da bi te jedinice trebalo da budu malo jeftinije ili ojacane kako bi bilo zaista isplativo izucavati ih.
    Ocekujem odgovor od iskusnijih igraca.

Корисник Аватар корисника 2_Amazing
    Члан од
    15.07.2009
    Локација
    Београд
    Одговори
    196

Подразумевано

uglavnom se prave naprednije jedinice zbog razlike u unapredjivanju napada u kovacnici oruzja,jer kada su oruzja na lvl 20 postoji velika razlika izmedju napada jednog impera i jednog legionara a kamoli ako ih imas vise...Na pocetku nema velike razlike,ali kasnije kako se razvijas sam ces primetiti...
    ex rs1 - Moongosi-SRB - Nemanja (ND RB)
    rs1 - ex BoMoTuBa - Moongos (HAOS)
    rs1 - delija&grobar (pomazem na nalogu)
    rs4 - pisace kad bude trebalo (US SMKR)

Корисник Аватар корисника Fickey
    Члан од
    07.08.2009
    Локација
    Duvaniste
    Одговори
    118

Подразумевано

A i kada napadas samo konjicom ili samo pesadijom taj koji se brani moze lakse da ti pobije-ovako ti je kombinovano
    Fickey -rsx

Silvers
    Гост

Подразумевано

Цитат Поруку оставио/ла Fickey Види одговор
    A i kada napadas samo konjicom ili samo pesadijom taj koji se brani moze lakse da ti pobije-ovako ti je kombinovano
    Živa istina, bolje poslati više redovne pješadije da ih prati u suprotnom se lako
    može desiti da uletiš u klaonicu i pogubiš sve...

Pogrešno si postavio pitanje: ne DA LI već KOLIKO se isplati izučavanje
    naprednih jedinica... Da se ne isplati, vjerovatno ne bi ni bile dio igre...

Errr, naravno, izučavanje jedinica se NE isplati ako ih ne znaš koristiti kako
    treba. Doduše kad bolje razmislim, NIŠTA se ne isplati ako ga ne znaš
    koristiti kako treba...

Подразумевано

Dobro to sam sad skapirao da kroz dalji tok igre naprednije jedinice mogu dosta pomoci ako imam kovacnicu oruzija i ako kombinujem s vojskom.Kasnije to njihovo izucavanje i nece biti toliko skupo kad dignem sve na 10-15.Al da li se meni isplati u startu (imam oko 100 popa) da izucim Imperijalce ili impreatovu konjicu posto sam aktivan sa legionarima u pljackama.Da li ce mi pomoci ako ih izucim u ovom delu igre ili ce mi biti samo veliki trosak za koji cu dobiti isto sto vec imam??

Корисник
    Члан од
    09.04.2010
    Одговори
    100

Подразумевано

covek pita da li se isplati izucavanje imperatorove ili impera,malo smesno,kada se realno gleda svaka jedinica ima odredjene kvalitete,doticnije je ocigledno noooooob pa moram da objasnim
    1dao si primer legionar sa napadom 40,imper je 70+kovacnica oruzija
    imperatorova konjica-na pocetku 3 zita po satu a posle se smanji sa pojilistem i moze li da se porede 2 legionara sa 1 konjanikom-nemogu
    nadam se da necu dobiti ban

Подразумевано

E pa ja da sam takva pametnica ne bi postavljao pitanje.A i nije lepo ako neko nesto pita sto mu je nejasno u vezi igrice da ga drugi prozivaju da je noob,bot il kako vec idu ti gejmerski nadimci.To sam skapirao vec sto si mi rekao.Al nek mi neko konkretno kaze dal mi se iplati sad u startu da pravim jace jedinice(kad nemam mogucnosti da dizem kovacnicu oruzija na 10lvl il da pravim pojiliste?

Корисник Аватар корисника LordPS
    Члан од
    20.05.2009
    Локација
    Nis
    Одговори
    24

Подразумевано

Konjica se istrazuje, zato da bi lakse pobila jedinice, koje imaju manju odbranu od kojnice, nego od pesadije, npr. 15 Imperatorove konjice moze da pobije 350 batinara, a za to isto bi trebalo 175 legionara

Silvers
    Гост

Подразумевано

Kao da pitaš da li se isplati bacati petarde
    ili granate u bure sa ribama...

Granata jeste skuplja i teže ju je nabaviti,
    ali kad ona grune onda nastrada i bure
    a ne samo riba...

Pa ti sad shvati poruku kako hoćeš hehe

Палац горе

Eksprerimentisao sam malo u simularu borbe.Za pljacku mi dodje isto al sto se tice borbe sve veca postaje razlika kako se broj jedinica povecava.
    A i ko nema mesane jedinice za dobru odbranu od konjice i od pesadije lako ce da nastrada.

Сличне теме

1. Izmisljanje jedinica
    By Artingel78 in forum Стара питања
    Одговора: 2
    Последња порука: 06.01.2011, 15:09
  2. Oslobodjenih 0 jedinica
    By Super Mario Vitez in forum Стара питања
    Одговора: 5
    Последња порука: 01.07.2009, 10:48
  3. Umiranje jedinica.
    By Djuro 35. in forum Стара питања
    Одговора: 5