Страница 23 од 23 ПрваПрва ... 13212223
Приказ резултата 221 до 224 од 224

Тема: Фер-плеј – Детекција ботова

Менаџер заједнице Аватар корисника Nikola
    Члан од
    17.09.2007
    Одговори
    1,285

Подразумевано

U prethodnim porukama u ovoj temi je već objašnjeno da nije potrebno isključiti sve dodatke, već samo one koji pristupaju i/ili menjaju Travian stranicu:
    http://forum.travian.rs/showpost.php...&postcount=153
    U porukama je takođe i navedeno da dodaci koji imaju opciju pristupa i izmena stranica, ali to ne čine na Travian stranicama neće dovesti do aktivacije detekcije:
    http://forum.travian.rs/showpost.php...&postcount=169
    http://forum.travian.rs/showpost.php...&postcount=171
    Modifikacija brauzera ne mora uvek biti u cilju "olakšavanja" iganja igre, možda neko želi i da oteža. I sami znate da dodataka ima mnogo i Travian tim ne može da proveri svaki od njih ali oni koji ne pristupaju i ne menjaju Travian stranicu sigurno neće dovesti do aktivacije detekcije.

Što se tiče reklame koja kaže da možete odmah igrati, ona Vas ne vodi direktno u igru već na stranicu za registraciju naloga. Prilikom registracije igrač treba da pročita pravila igre i uslove korišćenja, i ukoliko se ne slaže sa njima ne treba ih prihvatiti. Nažalost većina igrača prihvata pravila igre i uslove korišćenja bez prethodnog čitanja istih.

Корисник
    Члан од
    15.01.2009
    Одговори
    27

Подразумевано

Цитат Поруку оставио/ла Nikola Види одговор
    U prethodnim porukama u ovoj temi je već objašnjeno da nije potrebno isključiti sve dodatke, već samo one koji pristupaju i/ili menjaju Travian stranicu:
    Da li to znači da dok igram trebam da žmurim, jer jelte i moje oči dok igram pristupaju Travian stranici!?

Nije problem u pristupanju stranici, već u njenoj izmeni, jer se samim pristupom, stranica ne može menjati.

Problem je što su programeri ove "detekcije" pristupili lakšem rešenju ne razmišljajući o pravnim posledicama, i o mogućem nezadovoljstvu igrača. Njihov je posao da programiraju i oni su to rešili na ovaj način na koji su rešili, a ovim ostalim pitanjima neko drugi treba da se bavi.

Posećivao sam i .bg, .ru, .com i druge travian forume, i vidim da se i tamo ljudi žale na iste probleme. U nekim zemljama vidim i da je pušten jedan dodatni server bez ograničenja na mestu okupljanja, bez capchi, a ima i classic servera, pa je igračima dat izbor. Uradjeno je nešto povodom nezadovoljstva igrača.

Problem je što vi ovde ne slušate zahteve i kritike igrača, već sve radite copy/paste.

Kada će se kod nas pojaviti 2x server, kada classic server, kada će biti servera bez ograničenja na mestu okupljanja!?

Vidim rešeno je pitanje captcha koda i njenog pojavljivanja kada se otvara link do koga se ne može doći direktno, nego iz par klika, pa ako se odmah klikne na link do koga ne može direktno, capcha odmah iskače.

Ok je to, ali programeri su zaboravili da ako se ja nalazim na primer na resursnim poljima, ipak mogu direktno da kliknem na kasarnu, jer ja link sa kasarnom mogu da dodam u omiljene linkove (favorites, bookmarks) svog nemodifikovanog brauzera, i na taj način ipak direktno, a bez da prvo kliknem na ikonicu za centar sela, ipak tu kasarnu otvorim iz jednog klika.

I šta će se desiti, sistem će me kazniti i još optužiti da koristim skripte i/ili botove?

Već mi se deisila ta situacija i ne pričam napamet. Nije me sistem kaznio, jer još nije aktivna druga faza, ali mi je iskočila capcha jer sam direktno sa resursnih polja pozivao kasarnu iz bookmarksa svog brauzera.

Da li će te ponovo menjati pravila, i uslove korišćenja, pa u njima dodati da ako igrač želi da igra Travian, onda ne sme ni jedan jedini link da dodaje omiljenim lokacijama u svom brauzeru!?
    Последња измена: djyova, 27.07.2010 у 17:18.

Подразумевано

Imam i jedno pitanje, moze bilo ko da mi odgovori.
    Vezano za kazne:
    Цитат Поруку оставио/ла daki81 Види одговор

Sto se kazni tice ide ovog tipa...

1. Praznjenje skladista (nema bana)
    2. Praznjenje skladista, brisanje 25% vojske (nema bana)
    3. Praznjenje skladista, brisanje 50% vojske (nema bana)
    4... to vec ne znam ali razumeo sam da tada vec sledi banovanje naloga, mada ceni da su vas vec 2. i 3. dovoljno unakazili da brisete nalog

Daki
    Ako je ovo tacno, a tacno je i ovo:

Цитат Поруку оставио/ла Nikola Види одговор
    Ukoliko su nedozvoljena sredstva detektovana (u proslosti), captcha ce se pojavljivati u proizvoljnim trenutcima (da smeta igracima koji su koristili nedozvoljena sredstva) odredjeni vremenski interval.

da li moze da se desi sledeca situacija:

Ja koristim recimo Bota. Iskoci mi captcha, isprazni mi se skladiste. Ja uvidim svoju gresku, pokajem se, iskljucim bota, i op sutradan opet captcha i ode cetvrt vojske, pa za pola sata jos pola?

Tek onda cete imati pune ruke posla, jer sada mnogi igraci igraju i sa captchom jer su pogodnosti koje varanje pruza jos uvek vece od kazne.

I jos jedno pitanje:
    svaki dan mi po 10 puta iskace captcha i dosadilo mi je, resim da igram posteno. i igram posteno narednih mesec dana, vi pustite fazu 2 i iskoci mi captcha zbog nekih grehova iz proslosti i obrise mi vojsku.

Kaznjavajte sve prevarante sto se mene tice, ali objasnite detaljno kako ce to sve funkcionisati.
    Ne dozvolite da se desi najgore, a to je da vas napuste heavy gold useri.

Менаџер заједнице Аватар корисника Nikola
    Члан од
    17.09.2007
    Одговори
    1,285

Подразумевано

@djyova
    Već je odgovoreno na pitanja u vezi bookmark opcije i direktnih linkova - oni neće aktivirati detekciju:
    http://forum.travian.rs/showpost.php...&postcount=174

Da slične diskusije su postojale i na drugim forumima i te teme su tamo uglavnom zaključane jer kao što je rečeno sistem ne greši.

Što se tiče 2x servera ovo nije mesto za to pitanje, ali odgovor je da se neće pojaviti na našim serverima u skorije vreme jer da bi došlo do classic servera ili tog takmičarskog 2x servera potrebno je da ima mnogo veći broj servera unutar zemlje - a .rs trenutno ne ispunjava taj uslov. Svi ti serveri imaju aktivnu detekciju botova.

@Ivan - Aker - NW - Rsx
    Ukoliko budete kažnjeni i prestanete sa korišćenjem nedozvoljenih sredstava nećete ponovo biti kažnjeni bez razloga. Sada ćete videti poruku koliko dugo će Vam se captcha prikazivati kao i koja je sledeća kazna. Faza 2 je počela i nećete biti kažnjeni zbog prethodnih grešaka, captcha je bila tada kazna.

Napomena:
    Imajte na umu veoma važnu stvar da svako ko pristupa Vašem nalogu (čuvar naloga, saigrači) moraju poštovati pravila igre jer ukoliko koriste nedozvoljena sredstva mogu aktivirati detekciju botova i time dovesti Vas i Vaš nalog u neprijatnu situaciju. Zbog toga obratite pažnju kome omogućavate pristup Vašem nalogu.

Pošto je na sva pitanja odgovoreno (koristite pretragu da pronađete odgovor) i sistem radi bez greške ova tema će biti zaključana. Takođe rasparava o sistemu nije potrebna jer sistem radi bez greške.

Сличне теме

1. Travian: Legends – Надолазећа нова опција
    By Nikola in forum Обавештења
    Одговора: 0
    Последња порука: 26.02.2016, 15:41
  2. Travian и рат против ботова
    By Nikola in forum Обавештења
    Одговора: 1
    Последња порука: 31.03.2014, 19:50
  3. Одговора: 0
    Последња порука: 27.11.2013, 11:59
  4. Одговора: 0