Види резултате анкете: За кога ћеш навијати у финалу?

Гласачи
20. Не можете да гласате на овој анкети
  • Холандија

12 60.00%
  • Шпанија

8 40.00%
Страница 11 од 27 ПрваПрва ... 91011121321 ... ПоследњеПоследње
Приказ резултата 101 до 110 од 265

Тема: Светско првенство 2010.

Корисник Аватар корисника stante
    Члан од
    12.02.2009
    Локација
    Vojvodina
    Одговори
    255

Подразумевано

Miroslav - Ćiro Blažević

Srbija će biti prvak sveta!

Ma, sine, ja sam ti rođen za glumca, reče juče na Dorćolu Miroslav - Ćiro Blažević, posle jedne od brojnih pohvala Dragana Bjelogrlića, reditelja filma „Montevideo, bog te video“, na njegov neotkriveni talenat.

Proslavljeni glumac je oduševljen scenama u kojima trenerski fudbalski mag u društvu Sergeja Trifunovića i Vojina Ćetkovića glumi selektora reprezentacije Antu Pandakovića, vraćajujući se u 1930, kada je Jugoslavija učestvovala na Prvom svetskom prvenstvu u Urugvaju na kojem je osvojila treće mesto.

- Ćiro je genije, njemu ne treba papir, učenje teksta, njegova improvizacija i šmek su dovoljni - pričao je Bjelogrlić.

Pa, otkud vi, Ćiro, u ovom filmu?
    - Rado sam se odazvao na poziv mojih prijatelja, drago mi je što sam u Beogradu, ovo je veliki filmski poduhvat. Ovaj projekat nije samo umetnički, već politički i istorijski - dodaje Blažević.

U pauzi snimanja posetio vas je Radomir Antić, selektor „orlova“?
    - Siguran sam da će moj prijatelj Antara napraviti veliki rezultat na Mondijalu. Bićete šampioni sveta! Kunem se, nisam ljubomoran, od srca želim Srbiji da bude prvak, priznajem da je Antić bolji trener od mene. Pa, vi to možete, kakvu samo ekipu imate! Nemce bi trebalo da pregazite, da ih otresete levom rukom, ali, sine, čuvajte se Gane, oni su jači od Nemaca. Australiju ne poznajem.

Vama nije uspelo da sa BiH odete u Južnu Afriku?
    - Verujte mi, dva poraza od Portugala su mi najveća trenerska rana. Bio sam žalostan i nesrećan posle baraža.

Ko je najbolja ekipa svih vremena sa prostora SFRJ?
    - Generacija Crvene zvezde iz 1991. godine. Kada postanete evropski i svetski šampion, tu se stavlja tačka. Ja sam navijač Dinama, i tako ću umreti, ali to što je Zvezda uradila jeste neponovljivo.

Da li je klupa Zvezde i dalje vaša želja?
    - Jeste, velika, neostvarena želja. Kada su nedavno bili bolesni, čekao sam poziv, sada su prvi, na moju nesreću, pa me neće. Ali, sine, nisam gotov, ne predajem se, uporan sam, prvo ne znam da li ću uopšte ostati na klupi Bosne.
    Vole vas u Beogradu više nego u vašem Zagrebu, kako to objašnjavate?
    - Uvek sam imao dobre relacija sa Beogradom i brojnim prijateljima u Srbiji. Sećam se davnih osamdesetih, kada je pokojni Gojko Zec predvodio Zvezdu, igrali smo pred 90.000 ljudi, cela „Marakana“ mi je skandirala „Ćiro, majstore“. A u mom Zagrebu i dan-danas mi urlaju da sam peder, nikako da dokučim zašto je tako. Ali volim ih, moji su, šta da radim…

Koliko bi pokretanje Jadranske lige podiglo kvalitet fudbala u regionu?
    - Bio bi to spas, međutim nisam siguran da su sazreli politički uslovi za tako nešto.

Hoćete da izdvojite najboljeg fudbalera kojeg ste trenirali?
    - Robert Prosinečki! Najveći talenat, rekao bih, koji nije napravio karijeru kakvu je mogao i morao, međutim bio je evropski prvak sa Zvezdom, šta ćeš više?

Nedavno ste kupili „porše“?
    - Da, hteo sam da se vratim u mladost. Nemam još nikakvih simptoma starosti, nije to u mojoj naravi. Radim da bih opstao.

Šta, posle ovoliko godina, za vas znači trenerski posao?
    - Uz svu toleranciju, klupa je mala satisfakcija, a veliko razočaranje. A, ima i dobrih strana, sećam se da su me posle uspeha u Iranu i Prištini bacali sa drugog na prvi sprat hotela, gde me je čekala Tereza Kesovija - zaključio je Blažević.

Podrška sa terena
    Osim brojnih glumaca, podršku Blaževiću u glumačkim vodama juče su pružili i Radomir Antić, Savo Milošević, Igor Miklja…
    - Dolazim u aprilu na novi set snimanja, biće tu i moje nove glumačke kolege Antić, Deki Stanković, Milan Jovanović, Miloš Krasić…

Sport daleko od kladionica
    Blažević se osvrnuo i na sve veći uticaj kladionica na fudbal.
    - Siguran sam da sport nikad neće dozvoliti da mu se kladionice umešaju u njegove okvire i da se sport nikada neće igrati zbog kladionica.

Члан од
    12.02.2009
    Локација
    Vojvodina
    Одговори
    255

Подразумевано

Dogovoren prijateljski meč u martu 2010. godine

"Orlovi" protiv Alžira kao priprema za Slovence

Srbija i Alžir će odigrati prijateljsku utakmicu u martu naredne godine u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo 2010. u Južnoj Africi.

Utakmica će biti odigrana u Alžiru na poziv domaće selekcije, koja smatra da bi duel sa "orlovima" mogao da im koristi pred susret u grupi C SP sa Slovenijom.
    "Srbija je sličan tip ekipe kao Slovenija, sa kojom igramo na Svetskom prvenstvu", rekao je Raba Sadan, selektor Alžira, lokalnim medijima.

Meč će biti odigran 3. marta na "Stadionu 5. jul" u Alžiru. Svetsko prvenstvo počinje tri meseca kasnije. Alžir je u grupi C SP sa Slovenijom, Engleskom i SAD, dok će Srbija igrati protiv Nemačke, Gane i Australije u grupi D.

Члан од
    12.02.2009
    Локација
    Vojvodina
    Одговори
    255

Подразумевано

Karte se mogu rezervisati u FSS od 11. decembra

Srbija dobila 12.400 ulaznica za SP u fudbalu

Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) obavestila je Fudbalski savez Srbije (FSS) da je naša zemlja za predstojeće svetsko prvenstvo dobila ukupno 12.400 ulaznica za tri utakmice u grupi.

FIFA je istovremeno odobrila 15. akreditacija za pisane medije iz Srbije, kao i pet akreditacija za fotoreportere. Na osnovu informacije FIFA, srpski navijači za meč protiv Gane mogu da računaju na 4.009 karata, za susret protiv Nemačke Srbija je dobila 4.276, a za duel protiv Australije 4.098 ulaznica. To je 12 odsto od ukupnog broja ulaznica koje se puštaju u prodaju za svaku od tih utakmica.
    Pravo da kupi kartu imaće svaki punoletan građanin naše zemlje koji ima pasoš Srbije ili stalnu boravišnu dozvolu na našoj teritoriji, a jedna osoba moći će da dobije najviše četiri ulaznice. Karte se mogu rezervisati od 11. decembra u prostorijama FSS ili na internet sajtu Saveza.

FIFA je obavestila FŠ da će ulaznice za mečeve u prvoj fazi koštati od 110 do 220 dolara. Za svaki naredni krug takmčenja cena se povećava, a ulaznice za finale koštaće od 440 do 990 dolara.
    Međunarodna fudbalska federacija posebno je naglasila da Srbija može da dobije ukupno 20 akreditacija za novinare i fotoreportere, a dala je i uputstvo na koji način bi trebalo vršiti njihovu raspodelu.
    Tako je navedeno da nacionalna agencija ima prioritet u dobijanju akreditacije. Potom dolaze sportski dnevni listovi i na kraju ostala uticajna sredstva javnog informisanja.

Члан од
    12.02.2009
    Локација
    Vojvodina
    Одговори
    255

Подразумевано

Čak 16 odsto naših komšija u anketi uz "orlove"

Hrvatska će na Mondijalu navijati za Srbiju

Iako Hrvatska nije izborila plasman na naredno Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi, njeni građani nisu izgubili interesovanje za najveći fudbalski događaj na planeti.

Tako je internet sajt Net.hr pokrenuo anketu u kojoj Hrvati imaju priliku da se izjasne za koga će navijati tokom Mondijala. Izneneđujuće ili ne, tek 16 odsto naših komšija navijaće za Srbiju! Na drugom mestu nalazi se Obala Slonovače sa 14 odsto, dok će 13 odsto Hrvata biti uz Španiju, inače najvećeg favorita za osvajanje titule.

Ispod tri omiljene reprezentacije u Hrvatskoj, nalaze se Brazil sa devet, Nemačka sa osam i Argentina sa šest odsto glasova. Naravno, postoji i veliki broj onih, čak 16 odsto navijača koji revoltirani ispadanjem Bilić bojsa u kvalifikacijama neće bodriti nikoga u Južnoj Africi.

Члан од
    12.02.2009
    Локација
    Vojvodina
    Одговори
    255

Подразумевано

Srbija između Johanesburga i Pretorije

Još jedna inspekcija baze u Južnoj Africi

Ugovor sa Radomirom Antićem biće potpisan uskoro, a odluka o bazi reprezentacije Srbije za vreme Svetskog prvenstva biće doneta do 15. januara. Razmatraju se destinacije između Johanesburga i Pretorije, a proteklih dana snimljene su još neke lokacije – kaže Tomislav Karadžić, predsednik FSS.

Narednih dana sastaće se Izvršni odbor Saveza i razmotriti izbor baze između onih koje budu predložili generalni sekretar Zoran Laković i tim menadžer Aleksandar Bošković, koji su se prekjuče popodne vratili iz Južne Afrike.
    - Snimili smo sve uslove vezane za naše učešće na Svetskom prvenstvu – od onih smeštajnih, terena za trening i blizine aerodroma, do bezbednosnih. Uzeli smo i obzir udaljenost od gradova u kojima ćemo igrati utakmice u grupi. U opciji su hoteli u blizini Pretorije i Johanesburga. Sve ćemo izneti stručnom štabu reprezentacije, Odboru za hitna pitanja i Izvršnom odboru Saveza, a zatim odlučiti – kaže Zoran Laković.
    Po rečima predsednika FSS Tomislava Karadžića, nema razloga za žurbu:
    - Krajnji rok da obavestimo FIFA i domaćina je 31. januar, ali ćemo to učiniti najkasnije do 15. januara. Ako bude potrebno, ljudi iz Saveza mogu do ovog roka još jednom otputovati u Južnu Afriku da utvrde uslove i mesto boravka. Uz ostalo, bitno je i da razlika u nadmorskoj visini u odnosu na mesta odigravanja ne bude drastična - objašnjava Karadžić.
    Kraj godine u FSS protiče u očekivanju da se ozvaniči novi ugovor između FSS i selektora Radomira Antića.
    - Ne vezujemo taj posao za rokove, pa ne mogu da kažem da li će promocija biti obavljena do kraja godine. Bitno je da smo se o svemu dogovorili - rekao je Karadžić.

Корисник
    Члан од
    26.05.2009
    Локација
    Нови Сад
    Одговори
    810

Подразумевано Светско првенство 2010. - Јужа Африка

Пошта сам приметио да има доста тема о СПу, отворио сам ову тему и у њу ћу убацити све претходно-отворене. Од сада отварање посебних тема везаних с СПом ће резултирати брисањем теме, и ако буде неопходно, опоменом.

Блокиран корисник
    Члан од
    22.08.2008
    Локација
    Kragujevac
    Одговори
    928

Подразумевано

Цитат Поруку оставио/ла Jovan NS Види одговор
    Пошта сам приметио да има доста тема о СПу, отворио сам ову тему и у њу ћу убацити све претходно-отворене. Од сада отварање посебних тема везаних с СПом ће резултирати брисањем теме, и ако буде неопходно, опоменом.
    mislim da je ovo jako lepo sto radis (sto se igras) sve ce se teme pobrisati i smanjice se sve sve ce biti u jednoj temi ..

sta se time dobija ? time se dobija da ljudi odlaze od foruma i da se nerviraju sto se njihove teme diraju (brisu , premestaju itd........)

zakljucak :

uskoro ce biti vise modova i smodova nego obicnih korisnika

Hvala

Корисник Аватар корисника Elendil
    Члан од
    18.10.2009
    Локација
    moja soba
    Одговори
    47

Подразумевано

MA ****CEMO IM SVE PO SPISKU!

Корисник
    Члан од
    26.05.2009
    Локација
    Нови Сад
    Одговори
    810

Подразумевано

Цитат Поруку оставио/ла Panta Види одговор
    mislim da je ovo jako lepo sto radis (sto se igras) sve ce se teme pobrisati i smanjice se sve sve ce biti u jednoj temi ..

sta se time dobija ? time se dobija da ljudi odlaze od foruma i da se nerviraju sto se njihove teme diraju (brisu , premestaju itd........)

zakljucak :

uskoro ce biti vise modova i smodova nego obicnih korisnika

Hvala
    Тиме се добија већа прегледност и уредност пдф-а. И не, неће бити само једна тема, већ ће бити тачно онолико колико је потребно, а не као сада где се због сваке утакмице отвара нова тема.

На овај пост немојте одговарати. Можете ми послати пп с вашим предлогом за уређење пдф-а, или у крајњем случају можете писати админу на admin@travian.rs , па му лепо објасните шта то ја радим лоше, па нека ме скине с позиције и нека врати све као што је и било.

Корисник Аватар корисника a h1n1
    Члан од
    18.12.2009
    Локација
    Österreich
    Одговори
    110

Подразумевано

da li ste gledali izvlacenje grupe ovu francusku mlogo s**e

Сличне теме

1. Одговора: 0
    Последња порука: 30.05.2014, 18:00