Страница 2 од 3 ПрваПрва 123 ПоследњеПоследње
Приказ резултата 11 до 20 од 23

Тема: Kako funkcioniše bitka...

Подразумевано

Цитат Поруку оставио/ла pejabb Види одговор
    Naravno da je tako, zato i putam vas iskusnije

Znam, toliko sam bar životno iskusan Pa ni jedna igra na celom svetu (osim neke simulacije šaha, karti ili sl.) nije realna, pa kamoli neki online Travijan, koji osim par naziva jedinica nema puno veze sa realnošću
    Sada imam pitanja za zid. Moj rođak, koji me je uputio u ovu igru, mi je rekao da na lvl. zida preko 14 se napadačeva vojska sama "razbije" o zid (ako nije previše velika, npr. 50tak vojnika) i ako nemaš ni jednog jedinog vojnika u selu... :confused:

Takođe vidim da je na ovom forumu popularno blll tako da ... moraću da :vik: ..
    zid ima bonus na odbranu, a rezidencija i palata imaju same po sebi odbranu na lvl 20 od 800. sad tu dodaj rimski lvl 14 zid koji ima bonus odbranu od 51%, znaci odbrana ti je 1200. to otprilike menja 18 pretorijanaca, ili 20 falangi...

Подразумевано

Sto bi rusili selo na 0 osim ako nije od nekog jaceg igraca?
    Lepo srusite zitna polja, silos i pijacu i eto vam je jedna farma...

Корисник Аватар корисника Marco96
    Члан од
    17.03.2009
    Локација
    Jagodina
    Одговори
    45

Подразумевано

Ly00di, swi 0dyedn0m napadayu!!! Znaci nema k0 prwi, swi!!!

D0sta spamanya, trazi l0ck!

Блокиран корисник
    Члан од
    21.02.2009
    Локација
    Transilvanija
    Одговори
    1,896

Подразумевано

Цитат Поруку оставио/ла Синан Сакић Види одговор
    zid ima bonus na odbranu, a rezidencija i palata imaju same po sebi odbranu na lvl 20 od 800. sad tu dodaj rimski lvl 14 zid koji ima bonus odbranu od 51%, znaci odbrana ti je 1200. to otprilike menja 18 pretorijanaca, ili 20 falangi...
    nemoj da zaboravis moralni bonus ako ga ima za onog u deffu

Корисник
    Члан од
    01.10.2009
    Локација
    Bajina Basta
    Одговори
    38

Подразумевано

Ma koji lock? Znaš ti šta je spam? ... Neka zaključaju tvoju temu

Šta je sada taj moralni bonus? :/

Dajte objašnjavajte početniku, kada nema tvoraca da nam objašnjavaju

Корисник
    Члан од
    01.10.2009
    Локација
    Bajina Basta
    Одговори
    38

Подразумевано

I ovo me čudi: kažu da prvo stigne vojska za napad koju si prvu poslao... Kako to? Zvuči logično na prvi pogled, ali šta ako ja prvo pošaljem vojsku iz nekog udaljenog sela, a posle par minuta iz nekog dosta bližeg? Za šta služi onda brzina jedinica?
    Kako svi napadaju zajedno kada katapultovi prelaze 4 polja po satu, a konjica 14!? Ili konjica ubaci u "sporohadnu" zbog katapultova?

Блокиран корисник
    Члан од
    21.02.2009
    Локација
    Transilvanija
    Одговори
    1,896

Подразумевано

Ma koji lock? Znaš ti šta je spam? ... Neka zaključaju tvoju temu

Šta je sada taj moralni bonus? :/

Dajte objašnjavajte početniku, kada nema tvoraca da nam objašnjavaju
    moralni bonus je bonus koji dobija neko ko se brani i on se krece do 50 % u zavisnosti od ukupnog broja populacije. Konkretno ako te napada neko ko ima 7puta vecu populaciju imas bonus od 50% na vrednost deffa tvojih jedinica, takodje ovde ulaze u obzir i bonus za palatu (rezidenciju) koji je fixni, bonus na zid, bonus na kovacnicu oruzja, bonus na heroja i bonus koji se dobija preko golda.
    Konkretno izgleda ovako:
    - vrednost deffa jedne falange u odbrani od pesadije je 40 deff bodova
    - imas kovacnicu oklopa na lvl20 koja ti daje jos 35% na taj iznos od 40 bodova (14 deff bodova)
    - zid na lvl20 kod gala ti daje bonus od 64 % na iznos od 40 bodova (24 deff boda)
    - palata ti daje fixni iznos u deffu i ne vredi je sad ovde obracunavati
    - heroj u deffu ima bonus od 10 % i iznosi 4 boda
    - moralni bonus ti daje 50 % i to iznosi jos 20 boda

Sve ovo saberes i dobijas cifru od 102 deff boda
    Na ovo dodas 10% u deffu preko zlata i ukupno iznosi 112 deff bodova

Ovaj broj bodova pomnozis sa brojem jedinica i izracunas koliko ti je vrednost deffa

Pa ti onda racunaj od koliko batina ili sekira mozes da se branis

Блокиран корисник
    Члан од
    21.02.2009
    Локација
    Transilvanija
    Одговори
    1,896

Подразумевано

I ovo me čudi: kažu da prvo stigne vojska za napad koju si prvu poslao... Kako to? Zvuči logično na prvi pogled, ali šta ako ja prvo pošaljem vojsku iz nekog udaljenog sela, a posle par minuta iz nekog dosta bližeg? Za šta služi onda brzina jedinica?
    Kako svi napadaju zajedno kada katapultovi prelaze 4 polja po satu, a konjica 14!? Ili konjica ubaci u "sporohadnu" zbog katapultova?
    Napad se planira
    E sad, ti planiras napad iz svoja tri sela
    U prvom selu imas sekire i heroja
    U drugom selu imas tv
    U trecem selu imas batinare

Ako se posalju iz sva tri sela u isto vreme onda svi razlicito stizu, ali ako zelis da udaris u 06.00.00, onda moras da vrsis proracune, preko specijalizovanih travian sajtova ili mozes ako vise volis da to radis rucno

Корисник
    Члан од
    01.10.2009
    Локација
    Bajina Basta
    Одговори
    38

Подразумевано

Aham... E hvala VLADTEPES na objašnjenju. To sam tražio. Ugledajte se ljudi na njega.

A u napadu postoji samo bonus od kovnice oružja i od golda?

Pa tako sam i mislio, da se ipak mora proračunati, a ne onako kao što pišu ovuda i daju neke (na sreću) nelogične dezinformacije
    Ali još jedno pojašnjenje: ako imam konjicu i pešadiju u jednom selu i pošaljem ih u isto vreme, logično je da će konjica doći dosta pre pešadinaca, pa zbog toga da bi napali u istoj sekundi, moram da pošaljem pešadiju ranije, i da proračunam kada tačno poslati konjicu da bi zajedno napali? Ili pak, pošaljem sve "đuture" pa će svi doći kada i najsporije jedinice, i napašće svi zajedno u istom trenutku? To me samo još buni...

Корисник
    Члан од
    26.07.2009
    Одговори
    60

Подразумевано

e sad ja ti mogu reci kako ja radim na proslom rsx sam oteo 20 sela na ovom evo 2 za sad

1. saljes off sa ovnovima i katima i poglavicom u prvi napad koji je ciscenje,ako se pitas hoce li zaginuti poglavica odgovor je kako mislis pocistiti selo a nemas toliki off da sve nestane deffa u selu u prvom talasu =)
    2. ostali napadi svi stizu u istoj sekundi znaci sve poglavice u istoj, ovo mozes napraviti i sa gore pomenutim ciscenjem, jer napadi stizu redom kojim ih saljes, ako su svi napadi (ciscenje, poglavice)u istoj sekundi vojska stize onim redom kojim si ih slao, tipa prvo si poslao ciscenje iz jednog sela ono prvo udara, zatim iz sela 5 si poslao 100 batina i 1 poglaivcu oni udaraju odmah posle ciscenje...itd.ali ovo ti ne bi preporucio ukoliko nemas dobru konekciju jer je rizicno da ne uglavis nekog poglavicu da stigne pre ciscenje :lol

eto ja mislim da ti je dat odgvor na tvoje pitanje
    Последња измена: chaos, 09.10.2009 у 10:05.

Ознаке за ову тему

Правила писања

• Не можете да отварате нове теме
  • Не можете да одговарате
  • Не можете да остављате прилоге
  • Не можете да уредите сопствене одговоре
  •