PDA

View Full Version : Фер-плеј – Детекција ботова

Nikola
21.04.2010, 11:05
Драги играчи,

Добре ствари долазе онима који чекају.

Многи од вас су бесни јер све више и више играча користи ботове и скрипте у Травиану.
Тешко смо радили у протеклих пар месеци на њиховој детекцији. Знамо да ће програмери увек наћи начин да их сакрију поново, али ми ћемо константно усавршавати нашу детекцију.

Шта вама ово значи?

Поштеним играчима ништа, осим да се фер-плеј сада исплати. Коришћење ботова не даје више никакву предност, већ су у предности играчи који знају поштено да играју. Игра је поново равноправна за све. Откривање је потпуно аутоматско, тако да је искључена људска грешка. Активност (24/7) није знак за детекцију. Више не постоје "ја мислим да тај играч користи бота" блокаде, већ се активира само ако се детектује да бот.
За почетак корисници бота ће се забављати решавањем CAPTCHA. Могуће је да после почетне фазе додамо и аутоматско кажњавање (брисање војске, пражњење складишта, брисање села...). CAPTCHA је за сада довољан трик да заустави ботове.
Пошто ми стално модификујемо и унапређујемо наш систем за детекцију увек ћемо бити један корак испред бот програмера чак иако их они измене. Ово значи да ће играчи који не играју поштено имати предност само у веома кратком периоду. То је главни разлог зашто доводимо CAPTCHA у фазу 1, али ако то не научи играче да играју поштено активираћемо фазу 2 и поред CAPTCHA постојаће и аутоматско кажњавање.

Трајање и колико често ће се CAPTCHA појављивати бива све дуже и чешће уколико се бот не искључи после решавања CAPTCHA.
Почетак је лаган, само једна CAPTCHA као упозорење (само за почетак).

Уколико имате неких питања или коментара можете их написати овде (http://forum.travian.rs/showthread.php?p=299017#post299017).

Ваш Травиан тим